Fullt hus på avslutningen.

Postet av Moelven IL - Friidrett den 16. Nov 2015


Friidrettsgruppa hadde avslutning på Kilde Skole lørdag. Over 50 stk møtte opp til pizza, brus, kaker og ikke minst premieutdeling.

Alle de yngste som møtte opp fikk med seg fortjente pokaler hjem, i tillegg fikk Karina og Sander premie for best oppmøte og innsats i gruppa 10 til 12 år.

Håvard og Mathilde vant premiene for beste gutt og jente under 15 år, for henholdsvis 4.83 i lengde og 8.65 på 60m.

I gutter 15 til 19 år vant Jon Simen med sitt høyderesultat på 1.95 mens Ingrid tok hjem pokalen i jenter samme klasse, med sitt resultat på 200m 25.49

I menn senior vant Mauritz med sin 400m på 47.62 og Ingrid vant også kvinner senior denne gang for sitt resultat på 100m, 12.45

Også trenerne fikk både hederlig omtale og gavekort utdelt av leder Torstein for innsatsen gjennom året.

Sportslig leder kunne fortelle at gruppa har hele 35 resultater blant de 10 beste i Norge i år, i respektive årsklasser.

Vi har også oppnådd de fleste mål som ble satt i sesonginnledningen, blant annet har vi hatt deltagere på både senior og juniorlandslag, vi har vunnet medaljer i alle nasjonale mesterskap på bane, og ikke minst har vi økt rekrutteringen med over 40%


Se flere bilder her.


35 resultater 10 på topp i Norge

Carl Emil Kåshagen

MS

150m

16,08

5

Carl Emil

300m

34,30

3

Carl Emil

400m

48,67

10

Mauritz Kåshagen

MS

60m

7.13

9

Mauritz

MS

300m

34,27

2

Mauritz

400m

47,62

5

Håvard Ingvaldsen

G13

Lengde (uten sone)

3.98

2

Kjartan Røstlien Gangås

G13

Lengde (uten sone)

3.90

3

Lavranst Kongssund

G15

Stav

3,31

3

Jonas Melå

G18/19

300m

37,34

5

Jonas

Stav

3,75

3

Jonas

Tresteg

10.28

10

Jon Simen Mangset

G18/19

Høyde

1,95

3

Jon Simen

Stav

3,60

4

Mathilde Sjøli

J12

60m

8,65

8

Mathilde

Stav

1,70

3

Emma Freng

J12

Stav

1.60

4

Ingrid Storlien

J16

100m

12,45

5

Ingrid

150m

19,63

2 (KS 10)

Ingrid

200m

25,49

7

Ingrid

300m

43,94

9

Marte Lier

J17

150m

19,98

3

Marte

200m

26,14

6

Marte

300m

42,28

2 ( KS 8)

Marte

400m

57,74

3

Marte

800m

2,20,90

7

Emilie Fossumstuen Grøterud

J18/19

800m

2,15,47

10

Emilie

1500m

4,38.61

5

Emilie

2000m hinder

7.12.93

1 ( KS 2)

Emilie

3000m

10.22.87

7

Karoline Weea Johansen

J18/19

100m hekk

17,11

9

Karoline

Diskos

36.01

5

Karoline

Kule 4kg

9.73

10

Karoline

7-kamp

3,614 p

3 (KS 7)

Tiril Malm Sunde

J18/19

Stav

3.16

5




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc